Warsztaty

Warsztaty

Rodzaje warsztatów

Do wyboru jest kilka rodzajów warsztatów, można przyjść również na zajęcia indywidualne. 

Nie musisz umieć rysować ani malować, wystarczy że masz chęć. Pasja jest znacznie ważniejsza od techniki.  Zamiast wytycznych jak narysować drzewo , dostaniesz podpowiedzi w jaki sposób wyrażać prawdziwie siebie za pomocą narzędzi, które masz akurat pod ręką. 

Wszystkie zajęcia mają na celu obudzenie potencjału twórczego, który drzemie w każdym z nas. Uwaga, budzimy nawet tych, którzy zapadli w długi zimowy sen. 

Jeżeli nie pasuje Ci termin, chciałbyś żeby warsztaty odbyły się w twojej firmie, w twojej miejscowości, lub w grupie twoich znajomych, zadzwoń lub napisz do mnie. Dostosujemy termin, czas trwania oraz tematykę zajęć do twoich potrzeb. 

Rysowanie, malowanie, różne formy zajęć plastycznych, a także taneczne i muzyczne relaksują. 

A zrelaksowany umysł pozwala nam dotrzeć w takie miejsca, w których już dawno nie byliśmy. A tam kryją się prawdziwe skarby. To jest zawsze podróż do wnętrza siebie. Tam znajdują się wszystkie odpowiedzi. 

Prace, które powstają na warsztacie są symbolicznym obrazem naszych spełnionych marzeń. Pozostają z nami i są jak drogowskazy, przypominając o tym co dla nas ważne i pomagają w realizacji marzeń. 

Malowanie, rysowanie, robienie lalek i inne formy działań twórczych są doskonałymi sposobami na wyrażanie siebie. 

Za każdym razem jest to podróż i przygoda, często dająca początek czemuś nowemu

To okazja do spojrzenia na siebie, otaczających nas ludzi i świat nieco inaczej niż dotychczas.

A jak powiedział Marcel Proust 

“Prawdziwa odkrywcza podróż polega
nie na poszukiwaniu nowych lądów,
lecz na patrzeniu nowymi oczami”.

Serdecznie zapraszam do wspólnej podróży wszystkich którzy, po raz pierwszy chcieliby spróbować swoich sił i przekonać się, że nie taki wilk straszny jak go malują, a także tych, którzy mają doświadczenie i szukają nowego podejścia do tematu. Ci którzy już kiedyś byli, często wracają, bo każdy warsztat jest inny. Tworzą go ludzie, ich historie i obrazy. Jest tu miejsce na zabawę, refleksję i inspirację.  A to co się „zadziewa” na warsztacie pracuje jeszcze długo po jego zakończeniu. 

 

Zaczarowany ołówek

Spotkania przy nowiu i pełni księżyca

To krótkie trzygodzinne spotkania, na których używamy technik suchych.

Czas nowiu i czas pełni księżyca to dwa momenty w miesiącu, kiedy nasza intuicja jest wyostrzona i lepiej możemy poczuć nasz związek z naturą. W tym czasie mamy też ułatwiony dostęp do samych siebie, swoich odczuć i emocji. Warto wykorzystać ten czas na rytuały i działanie z intencją, zwłaszcza w grupie, która może nam posłużyć jako lustrzane odbicie, pomóc dostrzec zarówno przyczyny tego co nie działa tak jak byśmy chcieli, jak i rozwiązania.

Każdy nów i każda pełnia niesie ze sobą nieco inne tematy, przesłania i wyzwania, a my podążamy za tym co przynosi rzeka życia. 
Tematy wyłaniają się spontanicznie i dotyczą różnych aspektów uzdrawiania relacji z samym sobą, a konsekwencją tego jest uzdrowienie relacji  z otoczeniem.

To dobry moment na uświadomienie sobie w którym miejscu jesteśmy i w którym chcieli byśmy być. To jest niezbędny warunek do wykonania pierwszego kroku. Stworzony przez nas obraz nam to pokaże i pomoże ruszyć do przodu :).

 

Zaczarowany ołówek

Spotkania indywidualne

Spotkanie 1,5h o charakterze coachingowym.

Na zajęciach indywidualnych można popracować z własnym tematem.
Narysować swoje marzenia, po to żeby doprowadzić do ich spełnienia.
W trakcie tworzenia rysunku, wyłaniają się właściwe pytania, zaskakujące spostrzeżenia oraz nietypowe rozwiązania. Emocje opadają a opór przed realizacją planów i marzeń stopniowo się zmniejsza, żeby ostatecznie zniknąć.

Jeżeli interesuje Cię zagadnienie poprawy relacji z samym sobą i ze światem za pomocą pięknej w swojej prostocie techniki rysunkowej, zapraszam.

Malowanie intuicyjne

Warsztaty jednodniowe lub weekendowe

ODZYSKIWANIE POCZUCIA WŁASNEJ MOCY to ważny temat i warto mu się przyjrzeć bliżej.

To co zasilamy swoją uwagą rośnie. A my nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Huna- czyli starożytna filozofia hawajska, która jest mi bardzo bliska, mówi o tym że CAŁA MOC POCHODZI Z WNĘTRZA, naszego wnętrza, to my kierujemy naszą uwagą i sami jesteśmy odpowiedzialni za to co zasilamy. Kolejna z zasad huny mówi o tym, że MOMENT MOCY JEST TERAZ i każdy z nas w każdym momencie życia kreuje swoją przyszłość poprzez wybory których dokonuje i rzeczy na których się skupia.

My będziemy przez dwa dni skupiać się na NASZEJ MOCY. Będziemy przyglądać się temu tematowi z różnych stron, sprawdzać jak wygląda nasza Moc, co zasila, gdzie ucieka. Będziemy ją wzmacniać i ukierunkowywać na te miejsca, które chcielibyśmy zasilić.
Będziemy to robić przy pomocy pędzli i farb, a naszym przewodnikiem będzie intuicja.

Przez dwa dni będziemy malować co nam w duszy gra, czerpać radość z machania pędzlem i mieszania kolorów. Będziemy zaglądać do swojego wnętrza i odkrywać nowe przestrzenie.

Tematyczne

i okolicznościowe

Człowiek mocno jest związany z naturą, zmieniającymi się porami roku. Przesilenie letnie i zimowe, równonoc jesienna i wiosenna. Cykle księżyca. Urodziny, zaręczyny, zaślubiny, nadanie imienia nowemu członkowi rodziny.
To wszystko są ważne momenty, które warto podkreślać oraz celebrować. Dobrze jest to zrobić w gronie bliskich osób. Wspólne działanie wzmacnia więzi oraz wspiera intencje, a także zapewnia poczucie wspaniale spędzonego czasu.

Masz ochotę świętować w nietypowy i kreatywny sposób, skontaktuj się ze mną. Uzgodnimy plan dostosowany do twoich potrzeb.

Uczestnicy o warsztatach

Gdybym nie usiadła z Karoliną z kredkami, myślałabym, że malowanie intuicyjne to nuda. Tymczasem to torpeda!
Emocjonalna i nie tylko.

Kasia Sawko

Uważam ,że najwartościowszym elementem warsztatu Karoliny jest sama droga jego powstania, oparta na własnych doświadczeniach prowadzącej.
W związku z tym wszystko jest żywe, prawdziwe, wyzbyte niepotrzebnych schematów.
Każda grupa, która się zbierze wytwarza jeden niepowtarzalny klimat
i dostaje coś specjalnie dla siebie.
Można uczestniczyć w tej inspirującej zabawie wielokrotnie i raczej nikt nie będzie się nudził.
Wszystko tworzy się częściowo na bieżąco a jednocześnie nie ma chaosu i całość zmierza do celu, czyli odkrycia w uczestnikach ich własnych wewnętrznych inspiracji i różnych potencjalnych możliwości, których wcześniej często nie byli świadomi.
Wytworzenie takiej atmosfery, połączenia poważnej wewnętrznej pracy nad sobą z naturalnie płynącą spontanicznością i zabawą jest olbrzymia sztuką.
Karolinie dzięki własnym doświadczeniom i talentom tworzenia otwartej i serdecznej atmosfery udaje się to wspaniale.
Do tej pory własne uczestnictwo w warsztacie wspominam bardzo ciepło.
Coś z tego zostało.

Piotr

Malowanie z Karolą było dla mnie powrotem do dziecięcej radości.
Dzięki jej nieszablonowemu spojrzeniu i kilku prostym sugestiom, porzuciłam tradycyjne schematy i z radością dałam się poprowadzić własnej intuicji i fantazji.
Przy okazji wydarzyła się wewnętrzna przemiana i przyszły odpowiedzi na pytania, które gdzieś tam wcześniej we mnie utknęły.
Niby malowanie, a tak naprawdę głęboka praca z emocjami i przekonaniami.
Na zewnątrz subtelnie, a efekt z przytupem :).
Na warsztatach była trzy razy i chętnie wzięłabym znów udział.

Wera B.

Malowanie z Karoliną to czysta przyjemność i fascynująca przygoda.
Karolina potrafi nie tylko zainspirować, przy niej malowanie staje się proste,
jest jednocześnie fajną zabawą, jak i sposobem na odkrywanie tajników podświadomości.
Karolina jest bardzo spostrzegawcza, wrażliwa, porywająca,
potrafi zadać cenne pytanie i otworzyć przestrzeń dla pojawienia się odpowiedzi.
Dla mnie nasze malarskie spotkania były pełne radości
z odkrywania znaczeń kształtów i kolorów,
wypełnione magią poruszającą bardzo głębokie historie.
Z obrazów przy pomocy Karoliny można wyczytać wielką mądrość, a malując wspierać rozumienie tego , co wymyka się analizie i budować poczucie swojej sprawczości,
przełamując ograniczenia nie tylko na płótnie ale i w życiu.

Marta Gierczyńska

Trafiłam na warsztaty z malowania intuicyjnego do Karoliny kiedy już miałam jej trzy obrazy w domu.
Pewnego dnia „przypadkiem” trafiłam na jej obraz ‘Spełnienie’ i już nie dało się wyrzucić go z ciała i głowy. Wisi w mojej sypialni.
Kiedy usłyszałam, że Karolina prowadzi warsztaty byłam pierwszą zapisaną uczestniczką.
Ku memu zdziwieniu to nie było tylko malowanie.
To było coś co ogarnęło całe moje ciało i zmieniło wiele kostek w moim puzzlu życiowym. Malowanie było finałem spinającym wile technik zastosowanych przez Karolinę podczas warsztatów i często zindywidualizowanych do potrzeb każdego uczestnika.
Oprócz przemian, procesów i zmian dużo śmiechu, dobrej energii i zaskakująca przyjemność.

Karina

Zajęcia malarstwa z Karoliną: uczestniczyłam w paru, bo co jakiś czas ciągnęło mnie do powrotu na nie. Każde zajęcia były inne, atmosfera jasna, twórcza przestrzeń do doświadczania siebie jaką byłam na moment zajęć a raczej spotkań.
Ogólna fabuła zajęć poszerzająca świadomość w delikatny sposób jak muzyka w tle.
Obrazy, które powstały na zajęciach towarzyszą mi do dziś, niektóre przemalowałam jako efekt zmian w moim życiu.
Poza obrazami poznałam też wspaniałe osoby w drodze czyli uczestników zajęć.
A sama Karolina to fajna osoba, z którą nadal lubię wymieniać myśli i doświadczenia w trakcie oraz pomiędzy zajęciami. Serdecznie polecam zajęcia, spotkania organizowane przez Karolinę.

Sylwia Dusza