O niespodziewanym odkryciu pasji

O niespodziewanym odkryciu pasji

opowiada Agnieszka Sova

Autorką tekstu i obrazów zamieszczonych w tym wpisie jest Agnieszka Sova, jedna z uczestniczek warsztatów Over the Rainbow, które miałam przyjemność współprowadzić z Martą Gierczyńską.

Agnieszka opisała swoją drogę do spełnienia i odkrycia pasji. Jej piękne obrazy, możecie obejrzeć w linku zamieszczonym na dole tekstu.

„Moja przygoda z farbami zaczęła się na Mazurach kilka lat temu. Wewnętrzny głos podpowiadał, że muszę tam być – częścią kursu był taniec intuicyjny, to mnie przekonało do wzięcia udziału, uwielbiam taniec szczególnie taki w którym można wyrzucić swoje emocje, taki w którym nikt nikogo nie obserwuje i nie ocenia, taniec który uwalnia. Pomyślałam ze odpocznę w pięknym miejscu robiąc to, co lubię, malowanie było tylko dodatkiem, farb w ręku nie miałam odkąd byłam dzieckiem i szczerze mówiąc nie wiedziałabym co z tym zrobić :). Moje zaskoczenie było ogromne jak zobaczyłam że z każdym dniem coraz bardziej wyczekuję popołudniowych sesji malowania. W dniu kiedy taniec był odwołany i malowaliśmy przez cały dzień – poczułam się jak w niebie, malowaliśmy przez 9 godzin nie miałam ochoty odchodzić od płótna nawet na chwilę – jak zrobiło się ciemno to przeniosłam się do wewnątrz i malowałam przy świetle – moje połączenie z farbami i płótnem było kosmiczne. Poczułam że latam, w końcu znalazłam to co mnie wycisza i przenosi w świat magii, mój świat niczym nie zakłócony, pierwszy raz poczułam że można się połączyć ze sobą. Nie chodziło o efekt końcowy tylko o tę piękną drogę tworzenia i zanurzania się w sobie coraz głębiej – pojawiły się głębokie przemyślenia i emocje do przerobienia.

Karolina świetnie nas prowadziła, czytała piękne historie podczas malowania co pobudzało moją wyobraźnię. Poczułam się ponownie jak dziecko i to właśnie było piękne bo w całym tym zgiełku bycia poważnym, dorosłym często zapominamy że nadal mamy w sobie dziecko o które trzeba dbać.

Maluję do tej pory – trochę mniej bo pojawił się mały człowiek i cała uwaga poszła w jego kierunku – ale wiem że malowanie jest totalnie dla mnie i to jest to co czyni mnie szczęśliwą – nawet pisząc o tym przenoszę się w inny świat i nie dociera do mnie zgiełk z zewnątrz.

Jeśli szukasz swojej drogi do siebie , drogi dzięki której przerobisz swoje emocje lub znajdziesz swoją pasję – polecam gorąco malowanie, malowanie z Karoliną jest podwójnym uderzeniem. I nie martw się tym że nie miałaś/eś farb w ręku od dziecka, to nie ma najmniejszego znaczenia – pozwól farbom cię prowadzić, pozwól sobie być sobą i nie zastanawiaj się … powodzenia”

Jeśli masz ochotę zobaczyć co Aga stworzyła do tej pory zajrzyj tutaj www.agasovaart.com